LUPO S

Piecyk kominkowy

  • Niewielki gabaryt.
  • Piec wolnostojący przeznaczony do mniejszych pomieszczeń.
  • Wyprowadzenie spalin z góry lub z tyłu pieca.
  • Możliwość doprowadzenia powietrza z zewnątrz.
  • Możliwość podłączenia DGP.
  • Wysoka sprawność cieplna.
  • Kominek z wnęką na drewno.

Opis

Kominek wolnostojący LUPO S

Piec wolnostojący LUPO S opalany drewnem to najmniejsza wersja kominkowa przeznaczona do niewielkich i średniej wielkości pomieszczeń. Konstrukcja kominka i nowoczesne rozwiązania gwarantują nie tylko wydajne i ekologiczne spalanie, ale również wysoką sprawność cieplną. Moc nominalna pieca wolnostojącego LUPO S to 6,5 kW. Zastosowanie wysokogatunkowej blachy kotłowej P265GH gwarantuje wysoką odporność na zmiany temperatury. Szczelna komora spalania zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkowania. Konstrukcja kominka wolnostojącego LUPO S umożliwia użytkowanie go w domach z systemem wentylacji mechanicznej (rekuperacją).

Piec wolnostojący LUPO S – nowatorskie rozwiązanie

Kominek wolnostojący LUPO S opalany drewnem jest wyposażony w specjalny, trzystopniowy system odpowiadający za efektywne dopowietrzanie komory spalania. Pierwszym elementem jest powietrze pierwotne, które trafia bezpośrednio do komory spalania, a dokładniej pod ruszt. Drugi stopień to wydajny dopalacz spalin, który znajduje się na ścianie (tylnej) komory spalania. Ostatnim, trzecim stopniem jest kurtyna powietrza zlokalizowana nad drzwiami. Cały proces sterowania trzystopniowym systemem doprowadzającym powietrze do komory spalania odbywa się przy użyciu dwóch, całkowicie niezależnych od siebie regulatorów powietrza. Pierwszy z nich to regulator powietrza wtórnego, natomiast drugi odpowiada za regulację powietrza pierwotnego.

Kominek wolnostojący LUPO S – doskonałe właściwości akumulacyjne ciepła

Najmniejszy piec opalany drewnem z serii LUPO, czyli model S jest wyposażony w łatwo wyjmowany popielnik zapewniający komfortowe użytkowanie. Bezpośrednio nad nim znajduje się solidny ruszt wykonany z żeliwa. Sposób montażu wylotu spalin może być dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownik. Konstrukcja kominka wolnostojącego umożliwiają podłączenie wylotu spalin zarówno w tylnej, jak i w górnej części solidnego korpusu.

Piec wolnostojący LUPO S, a dokładniej komora spalania, jest wyłożona autorskim materiałem ACCUCERAM, który wyróżnia się ponadprzeciętnymi właściwościami akumulacyjnymi. W codziennym użytkowaniu oznacza to, że kominek efektywnie oddaje ciepła do pomieszczenia, w którym się znajduje, przez długi czas po wygaśnięciu. Ponadto autorski materiał akumulacyjny ACCUCERAM dodatkowo podnosi temperaturę, co przekłada się na efektywniejsze dopalanie spalin.

Piec wolnostojący LUPO S – zjawiskowa wizja ognia

Efektywne oddawanie ciepła zostało osiągnięte poprzez maksymalnie wydłużony kanał dymny, a także ceramiczny deflektor. Z kolei drzwi pieca wolnostojącego LUPO S opalanego drewnem zostały wykonane m.in. z ceramiki kominkowej (obustronnie polerowanej). Takie rozwiązanie gwarantuje niezwykle zjawiskową wizję ognia. Kolejną zaletą kominka jest możliwość ogrzewania nie tylko pomieszczenia, w którym się znajduje, ale również sąsiednich pokoi. Konstrukcja pieca wolnostojącego umożliwia bezproblemowe podłączenie do systemu odpowiedzialnego za rozprowadzanie ciepłego powietrza w budynku.

Kluczowe zaleta kominka wolnostojącego LUPO S opalanego drewnem

Wszystkie piece LUPO, w tym najmniejszy model S, są zgodne z wymaganiami rozporządzenia europejskiego UE 2015/1185, a także 15a B-VG, Ekoprojekt i BlmSchV II. W codziennym użytkowaniu oznacza to najwyższy poziom bezpieczeństwa i ekologiczne spalanie drewna. Czym jeszcze wyróżniają się kominki z serii LUPO? Zastosowanie standardowej szuflady na popiół zapewnia szybkie i komfortowe czyszczenie. Kolejnymi zaletami są łatwe rozpalanie, precyzyjna regulacja ilości doprowadzanego powietrza i kompaktowe gabaryty

Ponadto konstrukcja kominka jest wykonana z solidnych, metalowych części, które w trakcie procesu produkcji zostały zagięte w wielu płaszczyznach, co gwarantuje sztywność i wytrzymałość. Kolejną zaletą jest możliwość użytkowania części korpusu jako płyty grzewczej. W trakcie procesu produkcji kominków wolnostojących wykorzystano nowoczesne maszyny CNC, w tym prasy krawędziowe i niezwykle precyzyjne laserowe 2D oraz 3D. Dzięki nim osiągnięto wysoką jakość, precyzję i powtarzalność procesu produkcji.

piecyk kominkowy w mieszkaniu

Dane techniczne

Rodzaj paliwa
Sezonowane drewno drzew liściastych o wilgotności 12-20%
Moc nominalna (kW) 6,5
Zakres obciążenia grzewczego (kW) 3,0 – 8,5
Moc cieplna przekazywana do pomieszczenia (kW) 6,5
Sprawność cieplna (%) 83
Temperatura spalin (°C) 239
Emisja pyłków przy 13% O2 (g/m³) 0,038
Emisja CO przy 13% O2 (g/m³) 1,080
Klasa energetyczna A+
Współczynnik efektywności energetycznej EEI 111,4
Spełnia wymagania EKOPROJEKT TAK
Spełnia wymagania BlmSchV II TAK
Przeznaczony do rekuperacji TAK
Materiał wykonania Stal kotłowa P265GH według EN 10028-2
Waga (kg) 112
Rodzaj paleniska rusztowe
Wymiar szyby (mm) 390 x 540
Średnica czopucha (mm) 150
Średnica dolotu (mm) 100
Wymiary szerokość x wysokość x głębokość (mm) 492 x 938 x 400

 

Wymiary

Cena

Masz pytanie? Napisz do nas.

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

 

 

Gwarancja

Producent HITZE oferuje 5-letnią gwarancję


HITZE oferują swoim klientom wysokiej jakości kominki,  które charakteryzują się nie tylko pięknym designem, ale przede wszystkim doskonałą jakością wykonania. Aby zagwarantować swoim klientom pełne zadowolenie z zakupionych produktów, kominki HITZE objete są 5-letnią gwarancją producenta. Warunkiem skorzystania z tej gwarancji jest kupno produktu razem z montażem, za który odpowiedzialna jest firma omikron-kominki.