Skip to main content

Kominki Gazowe

Kominki gazowe – dla ceniących czystość i wygodę

Kominki gazowe już od dawna znalazły uznanie w krajach Zachodniej Europy i Ameryki Północnej. Łączą one w sobie piękno naturalnego ognia jak i wygodę użytkowania. Również Polacy szybko zaczeli doceniać ich liczne zalety takie, jak:

  • Komfort obsługi
  • Naturalny wygląd paleniska
  • Bezpieczeństwo użytkowania

Piękno naturalnego ognia , które kominki elektryczne czy biokominki nieudolnie próbują naśladować. W kominkach gazowych dzięki odpowiedniej konstrukcji palnika i specjalnym elementom wyłożenia paleniska, ogień do złudzenia przypomina ogień tradycyjnego paleniska na drewno.

Komfort obsługi

Nie musimy martwić się o gromadzenie zapasów drewna, wynoszenie popiołu i sadzy, czyszczenie zakopconej szyby i zabrudzonych sadzą ścian. O tych urokach kominka wiedzą aż nadto dobrze użytkownicy tradycyjnych palenisk na drewno. Kominki gazowe uruchamiamy i obsługujemy za pomocą pilota. Kominki gazowe mogą również pracować w trybie automatycznym włączając się i wyłączając zależnie od temperatury pomieszczenia.

Bezpieczeństwo użytkowania

Kominek gazowy zapewnia dużo większe bezpieczeństwo użytkowania, niż kominek opalany drewnem lub biokominek. Nie ma niebezpieczeństwa wypadnięcia z paleniska płonących polan (czy jak w przypadku biokominków rozlania się płonącego biopaliwa). Nie ma też ryzyka zapalenia się sadzy w kominie. Dzięki tak wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa kominki gazowe - w przeciwieństwie do kominków na paliwa stałe - są dopuszczone do stosowania w pomieszczeniach użyteczności publicznej (restauracje, hotele, biura obsługi klienta).

Nasze kominki gazowe na Youtube