Skip to main content

Kominki gazowe - dla ceniących czystość i wygodę

kg icoUżytkowanie kominka na drewno wiąże się niestety z wieloma mankamentami takimi jak, gromadzenie opału, usuwanie popiołu z paleniska, czyszczenie szyby kominka, czy też brudzenie się ścian i sufitu. Doskonałą opcja dla osób chcących cieszyć się w swym salonie widokiem naturalnego ognia a jednocześnie pragnących uniknąć wszystkich wymienionych wyżej niedogodności jest Kominek na gaz. Wśród wielu zalet kominków gazowych możemy wymienić: naturalny wygląd paleniska, komfortową obsługę, bezpieczeństwo użytkowania, brak konieczności korzystania z tradycyjnego komina.

Nasza oferta kominków gazowych: www.kominkigazowe.info

 

kominek gazowy

Kominki gazowe już od dawna znalazły uznanie w krajach Zachodniej Europy i Ameryki Północnej. Łączą one w sobie piękno naturalnego ognia jak i wygodę użytkowania.  Również Polacy szybko zaczęli doceniać ich liczne zalety takie, jak:

– Naturalny wygląd paleniska.

– Komfort obsługi.

– Bezpieczeństwo użytkowania.

Duża swoboda w odprowadzaniu spalin.

trisore 1

 

Piękno naturalnego ognia, które kominki elektryczne czy biokominki nieudolnie próbują naśladować. W kominkach gazowych dzięki odpowiedniej konstrukcji palnika i specjalnym elementom wyłożenia paleniska, ogień do złudzenia przypomina ogień tradycyjnego paleniska na drewno.

Nasze kominki gazowe na Youtube

Komfort obsługi – nie musimy martwić się o gromadzenie zapasów drewna, wynoszenie popiołu i sadzy, czyszczenie zakopconej szyby i zabrudzonych sadzą ścian. O tych urokach kominka wiedzą aż nadto dobrze użytkownicy tradycyjnych palenisk na drewno. Kominki gazowe uruchamiamy i obsługujemy za pomocą pilota. Kominki gazowe mogą również pracować w trybie automatycznym włączając się i wyłączając zależnie od temperatury pomieszczenia. Kominek gazowy daje możliwość rozkoszowania się pięknem ognia i ciepłem bez przygotowań wstępnych, bez planowania. Kominek to ogień w każdej chwili kiedy tylko tego zapragniemy.

 

modore 240 1

Bezpieczeństwo użytkowania – kominek gazowy zapewnia dużo większe bezpieczeństwo użytkowania, niż kominek opalany drewnem lub biokominek. Nie ma niebezpieczeństwa wypadnięcia z paleniska płonących polan (czy jak w przypadku biokominków rozlania się płonącego biopaliwa). Nie ma też ryzyka zapalenia się sadzy w kominie. Dzięki tak wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa kominki gazowe – w przeciwieństwie do kominków na paliwa stałe – są dopuszczone do stosowania w pomieszczeniach użyteczności publicznej (restauracje, hotele, biura obsługi klienta).

Brak konieczności korzystania z tradycyjnego kominakominki gazowe mogą być użytkowane w pomieszczeniach, w których nie ma przewodów dymowych. Do odprowadzania spalin z kominka gazowego wystarczy odpowiednio zaadoptowany szyb wentylacyjny. Jedno istniejące ograniczenie – zgodnie z przepisami budowlanymi w budynku wielorodzinnym można umieścić kominki gazowe o mocy do 5 kW