Skip to main content

Bioetanol – alternatywa dla gazu

Element4, renomowany holenderski producent kominków, wypuścił na rynek nową linię kominków z serii Sky, składającą się z dziewięciu różnych modeli. Co je wyróżnia? Te nowoczesne kominki są wyposażone w palniki na bioetanol. Chociaż ich rozmiary są identyczne jak w przypadku ich gazowych odpowiedników, charakteryzują się całkowicie innowacyjnym palnikiem. Wykorzystują opatentowany podwójny palnik na bioetanol, który generuje imponujące płomienie. Ponadto pod paleniskiem znajduje się 5-litrowy zbiornik, uzupełniany automatycznie przy użyciu pilota. Maksymalny czas pracy kominka to prawie 5 godzin, podczas gdy w niższym ustawieniu wynosi około 6 godzin.

Automatyczny biokominek Element4 Sky

Automatyczny biokominek Element4 Sky

Priorytetem jest bezpieczeństwo

Element4 stawia na komfort użytkowania, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo. Kominki z serii Sky są wyposażone w szereg funkcji zapewniających pełne bezpieczeństwo użytkowania. Mogą funkcjonować jako urządzenia bez konieczności odprowadzania spalin, choć rekomendowany jest 25-centymetrowy koncentryczny wylot spalin w górę. Co więcej, obudowa kominka jest projektowana z uwzględnieniem tych samych standardów co w wersji gazowej.

Biokominek z funkcją odprowadzenia spalin

Nie można przejść obojętnie obok opcji kominka Sky na biopaliwo z możliwością odprowadzenia spalin, identyczną jak w wersji gazowej. Dzięki temu nie musisz martwić się o nieprzyjemny zapach bioetanolu.

Prosty proces instalacji

Jeśli chodzi o instalację, dla wersji bez odprowadzania spalin, konieczna jest wentylacja o powierzchni 200 cm2 zarówno w górnej, jak i dolnej części komina. Do prawidłowego działania urządzenia niezbędne są także drzwiczki rewizyjne. Warto zwrócić uwagę na mniejszą kondensację pary wodnej w porównaniu z gazowym odpowiednikiem. Dużym atutem jest też to, że jeśli klient zdecyduje się na zakup gazowego kominka Sky, a instalacja wylotu spalin okaże się niemożliwa, istnieje możliwość wyboru biokominka jako doskonałej alternatywy, który może działać bez odprowadzenia spalin.

W świecie kominków, innowacje wprowadzane przez Element4 z pewnością wyróżniają się na tle konkurencji. Ich kominki na bioetanol stanowią zarówno ekologiczną, jak i estetyczną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań gazowych.