Skip to main content

Sterowanie Pracą Kominka

Elementy kontroli pracy kominka znajdują się w osobnej skrzynce sterowniczej, którą możemy zamontować w dowolnym miejscu zabudowy w odległości do 1 metra od paleniska. Dzięki temu możemy w estetyczny sposób "ukryć" elementy techniczne kominka. Często w tego typu urządzeniach innych producentów sterowanie kominkiem znajduje się na stałe tuż pod paleniskiem, co zmusza nas do oszpecenia frontu zabudowy kratką lub drzwiczkami rewizyjnymi.

 

pilot

pilot

Sterowane pracą kominka odbywa się za pomocą pilota. Do wyboru mamy dwa tryby pracy: ręczny lub automatyczny. W pierwszym trybie według własnego uznania, zapalamy kominek, zwiększamy i zmniejszamy płomień, ewentualnie wyłączamy kominek. W trybie pracy automatycznej nastawiamy na pilocie żądaną temperaturę pomieszczenia lub czas pracy, a urządzenie sterujące automatycznie włącza i wyłącza kominek w odpowiednim czasie. Sterowanie pracą kominka można też zintegrować z centralnym systemem sterowania domem (inteligentny dom).

Istnieje również mozliwość obsługi Kominka gazowego za pomocą zintegrowanego systemu:

ekomax wifi app controll

 

Do oferowanych przez nas kominków gazowych z zamkniętą komorą spalania wymagany jest koncentryczny system powietrzno spalinowy. Dedykowanym do tego celu rozwiązaniem jest system Metaloterm® US.