Skip to main content

Często szukamy kominków, które przypominają klasyczne modele na drewno z naśladowanymi bryłami drewna za szybą czołową. Są to modele najczęściej wybierane przez klientów. Jednakże, budowa kominków na gaz oferuje znacznie szersze możliwości jeśli chodzi o formę i wielkość.

Najszerszy

Holenderski model kominka gazowego Modore 240 wyróżnia się swoją imponującą szerokością, osiągając aż 240 cm przy wysokości 37,5 cm (lub 57 cm). Można go znaleźć w różnych wariantach: dwustronny, narożny czy wyspowy, co sprawia, że łatwo dopasować go do różnorodnych aranżacji wnętrz. Modore 240 zdecydowanie przyciąga spojrzenia i może być centralnym punktem dekoracyjnym w pokoju. Jego palenisko umożliwia użycie ceramicznych kłód, jasnych kamieni czy też szarego żwiru.

Ten kominek jest wyposażony w technologię Multiburner, składającą się z trzech niezależnych, podłużnych palników, które można dostosowywać zgodnie z preferencjami. Zarządzanie kominkiem jest intuicyjne - można to robić za pomocą dołączonego pilota lub dedykowanej aplikacji na smartfony.

Najwyższy

Kominek gazowy o nazwie Sky od holenderskiego producenta Element4 wyróżnia się na tle konkurencji swoją imponującą wysokością, osiągającą 160 cm przy szerokości 70 cm. Dostępny jest w dwóch odmianach: z widokiem od frontu oraz jako model tunelowy (Sky T).

Staje się on wyjątkowym, nowatorskim akcentem w nowoczesnych pomieszczeniach, a jego lokalizacja zależy jedynie od naszych kreatywnych pomysłów. Prezentuje się niezwykle nowatorsko. Standardowo w palenisku umieszczono ceramiczne kłody, ale można je zastąpić jasnymi kamyczkami lub żwirem.

Dodatkowo, kominek ten posiada technologię DoubleBurner z dwoma palnikami, co umożliwia dostosowywanie efektu płomienia. Intensywność ognia można regulować zarówno pilotem, jak i dedykowaną aplikacją na smartfon.

Przeszklony z każdej strony

 

Summum 140 4S to wyjątkowy kominek gazowy, który pozwala cieszyć się widokiem płomienia z każdej perspektywy dzięki palenisku otoczonym szkłem z czterech stron. Jest on wyposażony w cztery palniki typu RealFlame oraz dodatkowy palnik liniowy na dole, a także wbudowane podświetlenie naśladujące żywy żar. Efekt płomieni wydobywających się spod ceramicznych kłód przypomina ten znany z klasycznych kominków drewnopodobnych. Palniki można regulować wedle potrzeb, a całość obsługiwana jest przy użyciu pilota.

Wolnostojący

Chociaż wiele kominków gazowych jest montowanych jako elementy zabudowy, dostępne są także modele wolnostojące, takie jak Tourmaline od marki Trimline Fires.

Jest to kompaktowy kominek o trzech przeszklonych stronach, który zachwyca swym minimalistycznym i stylowym designem, łączącym czarną stal z szkłem. Doskonale wpasowuje się w mniejsze przestrzenie jako wyjątkowy element dekoracyjny.

Wewnątrz kominka znajduje się trzypalnikowe palenisko z linii RealBurner, które umożliwia precyzyjną regulację płomienia. Można nim sterować za pomocą dołączonego pilota lub specjalnej aplikacji na smartfony.

Dzięki szerokiej gamie kształtów i wymiarów, kominki gazowe oferują opcje idealnie dostosowane do indywidualnych potrzeb i charakteru wnętrza.