Skip to main content

Jeśli planujesz zakup kominka gazowego, istotne jest, abyś był świadomy kosztów związanych z tym procesem. Istnieje wiele czynników, które wpłyną na ostateczny koszt nowego kominka. Poniżej przedstawiamy kilka z tych czynników, na które warto zwrócić uwagę.

Cena zależna jest od Twoich życzeń

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów kominków gazowych o zróżnicowanych rozmiarach, od 38 cm do nawet 170 cm szerokości. Możliwe jest znalezienie kominków frontowych, narożnych, panoramicznych, wolnostojących, tunelowych oraz typu “room divider”. Wszystkie modele dają możliwość dodatkowego wyposażenia, aby stworzyć unikalny i luksusowy wygląd. Poprzez wybór odpowiednich dodatków, możesz mieć pełną kontrolę nad komfortem, który oferuje Ci kominek Trimline Fires.

 

Trimline Zircon1

Wolnostojący, a może w zabudowie?

Ogólnie rzecz biorąc, montaż wolnostojącego kominka gazowego jest mniej kosztowny niż kominka gazowego w zabudowie. Ponadto, wolnostojący kominek może być ustawiony niemal w każdym miejscu w domu, a jego instalacja nie będzie wymagała dużych modyfikacji wystroju pomieszczenia, jak ma to miejsce w przypadku kominka gazowego w zabudowie. Aby zmniejszyć koszty, warto rozważyć umieszczenie kominka w pobliżu przyłącza gazu. Podłączenie gazowe musi być przeprowadzone przez wykwalifikowanego montera. W przypadku wykonania zabudowy kominka gazowego, koszt zależy od jego rozmiaru, kształtu i dodatkowych elementów obudowy paleniska.

Twój kominek, Twój styl.

Możliwości personalizacji Twojego kominka są nieograniczone, co pozwala na stworzenie unikatowego produktu. Oto kilka z nich:

  • Możesz wybrać, czy palenisko ma być wyłożone ceramicznymi polanami lub kamieniami.

  • Wnętrze kominka można pokryć czarnym, lustrzanym szkłem lub imitacją cegieł.

  • Dzięki zastosowaniu szyby antyrefleksyjnej doświadczenie użytkowania kominka jest jeszcze bardziej autentyczne.

Możliwe jest również sterowanie kominkiem za pomocą smartfona, korzystając z opcjonalnego modułu Wi-Fi. Warto jednak pamiętać, że wybór dodatków wpływa na finalną cenę produktu.

System odprowadzania spalin

Aby korzystać z kominka gazowego w sposób bezpieczny, konieczne jest wyposażenie go w specjalistyczny, koncentryczny system odprowadzania spalin i pobierania powietrza z zewnątrz. Wszystkie przewody powinny być wykonane z odpowiednich materiałów, które są odporne na wysokie temperatury i posiadają certyfikat CE, aby zapewnić zgodność z kominkami gazowymi Trimline Fires.

Dostępne są różne elementy systemu kominowego, które pozwalają na łatwą instalację przez ścianę zewnętrzną lub dach, w istniejącym już kominie lub w odpowiedniej zabudowie. Możesz skonsultować się z najbliższym sprzedawcą lub odwiedzić stronę internetową www.holotherm.com, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

W celu dokładnego oszacowania kosztów Twojego wymarzonego kominka, istnieje kilka kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę:

  • Rodzaj i rozmiar kominka.

  • Czy chcesz model wolnostojący czy w zabudowie.

  • Lokalizacja kominka w Twoim domu.

  • Rodzaj i wielkość zabudowy kominkowej.

  • Dodatki, takie jak kamienie czy szyby antyrefleksyjne.

  • Rodzaj systemu odprowadzania spalin.

  • Rzetelna informacja od sprzedawcy.

Uwzględnienie wszystkich tych czynników pozwoli Ci na dokładne oszacowanie całkowitych kosztów Twojego nowego kominka.