Skip to main content

Prawdziwy ogień

To, co czyni kominek wyjątkowym, to atmosfera i efekt ognia, który tworzy. Kominki gazowe są w stanie zagwarantować ten efekt. Wybierając kominek gazowy dwupalnikowy (z większym palnikiem z tyłu i mniejszym z przodu) z imitacją drewnianych polan, można uzyskać bardzo realistyczny efekt palącego się drewna. Istnieją również modele z 3 lub nawet 5 palnikami, które są dostępne na rynku.

Ekologia

Gaz jest paliwem ekologicznym, a produkty jego spalania nie zawierają szkodliwych substancji ani pyłów. Podczas spalania gazu powstają jedynie dwutlenek węgla i para wodna. Współczesne technologie zastosowane w nowoczesnych kominkach gazowych są przyjazne dla środowiska.

Komfort

Kominek gazowy jest sterowany za pomocą pilota, dzięki czemu można dostosować temperaturę do swoich preferencji. W trybie automatycznym kominek sam się włącza i wyłącza, w zależności od temperatury otoczenia. Kominki gazowe są również łatwe w utrzymaniu czystości - nie trzeba sprzątać paleniska, wymiatać popiołu ani myć okopconych ścian.

Łatwość instalacji

Kominek gazowy można zainstalować praktycznie w każdym miejscu. Sposób instalacji zależy od rodzaju gazu, który będzie wykorzystywany w kominku - czy to LPG z butli, czy też gaz ziemny z sieci.

Bezpieczeństwo

Kominki gazowe są w pełni bezpieczne. Ich funkcjonowanie jest kontrolowane przez czujniki i sterowniki, co minimalizuje ryzyko wystąpienia pożaru lub poparzenia. Podczas wyboru kominka należy upewnić się, czy posiada on certyfikat CE, który zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

Szeroki wybór

Konstrukcja kominka gazowego jest prostsza niż tradycyjnego, co pozwala na większą elastyczność w projektowaniu urządzeń o różnych rozmiarach i kształtach. Na rynku dostępne są kominki z przeszkleniem frontowym, narożne, trójstronne, a nawet czterostronne, od kompaktowych do panoramicznych o długości przekraczającej 2 metry.

Zdrowa atmosfera

Kominek gazowy jest bardziej korzystny dla zdrowia użytkowników niż tradycyjny kominek na drewno czy biokominek, ponieważ nie wytwarza sadzy, popiołu ani oparów. Spaliny z przeszklonego kominka gazowego są skutecznie izolowane i nie przedostają się do pomieszczenia. Istnieją różne sposoby na odprowadzenie spalin, w tym najczęściej stosowany pionowy przewód powietrzno-spalinowy zakończony nasadą typu turbo lub wyprowadzenie przewodu poziomo na zewnątrz budynku w przypadku, gdy kominek znajduje się blisko ściany zewnętrznej. Mechaniczny wyciąg spalinowy pozwala na wydłużenie przewodu odprowadzającego spaliny nawet do 36 metrów i na poprowadzenie go zarówno pionowo, jak i poziomo.

Jak widać, kominki gazowe są ekologiczne, bezpieczne i wygodne, a do tego nie mają właściwie żadnych ograniczeń co do miejsca instalacji.