Skip to main content

Już  od kilku lat najszybciej rozwijającą się branżą na rynku kominkowym w Polsce są kominki gazowe. Oto kilka powodów, dla których wielu inwestorów decyduje się raczej na kominek gazowy niż tradycyjny kominek opalany drewnem.

 

Naturalne piękno paleniska

 

Kominki gazowe posiadające dwa palniki i palenisko wyłożone ceramiczną imitacją drewnianych polan lub kamieniami,  niczym nie odróżniają się od tradycyjnego kominka z płonącym drewnem.  Dodatkowy efekt sprawia też zainstalowanie czarnej lustrzanej szyby na ścianach paleniska. Efekt naturalnego ognia jest niezwykły.

Wygodna obsługa pilotem

Pilot dotykowy wyposażony w różne pożyteczne funkcje umożliwia szybkie i wygodne włączenie i sterowanie kominkiem.  Ponadto nie musimy dokładać drewna, rozpalać  a potem usuwać popiołu.

Wysokie bezpieczeństwo i duża bezawaryjność

Bezpieczeństwo kominków gazowych jest nieporównywalnie wyższe od kominków tradycyjnych ponieważ kontroli poddany jest cały proces spalania. Spełniają one wszelkie normy wymagane przy instalacji w miejscach użyteczności publicznej. Ozdabiają więc i grzeją kominki gazowe hotele, restauracje, poczekalnie i biura.

Ponadto nie wymagają do podłączenia tradycyjnego komina ,  spaliny mogą być wyprowadzone przewodem bezpośrednio za ścianę zewnętrzną budynku.

Różnorodność modeli do wyboru

Oferta kominków gazowych jest wyjątkowo bogata. Klient może wybierać wśród modeli  narożnych  i  panoramicznych,    trójstronnych bądź wyspowych, a także typu vis-a-vis.  Do wyłożenia paleniska mogą być użyte polana ceramiczne, imitacja węgla lub kamieni.  Jako paliwo może być podłączony gaz ziemny lub LPG.

Wyjście naprzeciw zaostrzającym się normom ekologicznym

Planowane i wdrażane w naszym kraju przepisy ograniczające lub wręcz zabraniające wykorzystywania paliw stałych – węgla i drewna, nie dotyczą w żaden sposób kominków gazowych. 

Aby zapoznać się z naszą ofertę współpracy prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.