Skip to main content

Stylowe Obudowy Kominkowe

Stylowy kominek czyli portal kominkowy

to jedna z opcji jaką możemy zastosować do obudowania naszego kominka. Do wykonania stylowego kominka najczęściej używamy marmuru lub piaskowca, czasami granitu.

Spotykane są również portale kominkowe wykonane z żeliwa – bądź to jako dodatkowe maskownice do portali marmurowych bądź też jako kompletne żeliwne stylowe obudowy kominkowe.
Portal kominkowy to klasyczne uzupełnienie zabudowy kominkowej. Jest cała rozmaitość wzorów oraz materiałów szeroko dostępnych na rynku do stworzenia unikalnego portalu. Portale dla klasycznych kominków wykonywane są zazwyczaj z kamienia naturalnego – granitu lub marmuru. Dekoracyjne ornamenty portali klasycznych zwykle obejmują takie elementy, jak płaskorzeźby czy kolumny.
Ogólny wygląd kominków klasycznych wyraża się poprzez zastosowanie dawnych kształtów i motywów. Nowoczesny styl portalu jest ucieleśnieniem współczesnych pomysłów. Kominki tego typu wyglądają doskonale we współczesnych wnętrzach łącząc elementy klasyczne i trendy dzisiejszej mody. Nowoczesne portale powstają przy użyciu rozmaitych materiałów, takich jak: metal, szkło, marmur czy granit. Styl country jest charakterystyczny dla kominków średniej i małej wielkości o kształcie prostym lub narożnym. Jest to zwykle wykonywane z surowych kamieni naturalnych takich, jak łupki, wapienie lub piaskowce.

Masz pytanie? Napisz do nas.

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.