ALAQS 68×43.S-D

Wkład kominkowy z płaszczem wodnym

 • Wysoka sprawność grzewcza ponad 80%.
 • Spełnia normy ekologiczne dzięki niskiej emisji spalin.
 • Przystosowany do pracy w układzie otwartym i zamkniętym.
 • Wkład kominkowy przystosowany do rekuperacji.

Opis

Kominek z płaszczem wodnym HITZE ALAQS 68×43.S-D

JAKOŚĆ:

 • Płaszcz wodny (nagrzewnicę) wykonano z wysokogatunkowej stali kotłowej P265GH o grubość 4 mm.
 • Solidne spawy płaszcza powstają na robocie spawalniczym.
 • Zastosowano wzmocniony profil drzwi.

BEZPIECZEŃSTWO:

 • Wbudowana wężownica jest automatyczną chłodnicą płaszcza.
 • Innowacyjna wentylowana klamka chroni przed poparzeniem.

EKOLOGIA:

 • System dopalania spalin oraz umieszczenie płaszcza wodnego nad paleniskiem przekłada się na wyjątkowo wysoką sprawność wkładów.

CZYSTOŚĆ:

 • Kurtyna powietrzna zapewnia efekt „czystej szyby”.
 • Łatwe sprzątanie umożliwia żeliwny rusz z wyjmowanym pojemnikiem na popiół.

INSTALACJA:

 • Możliwość pracy w układzie otwartym i zamkniętym.
 • Nadaje się do domów z rekuperacją.

ŁATWA OBSŁUGA:

 • Wbudowany dolot z przepustnicą umożliwia płynną zintegrowaną regulację ilości doprowadzanego powietrza.

POZOSTAŁE WYPOSAŻENIE:

 • deflektor ceramiczny,
 • pionowe płomieniówki,
 • stalowy czopuch, regulowane nóżki (+4 cm),
 • radiatory.
kominki z płaszczem wondym

Kominki z płaszczem wodnym

Kominki z płaszczem wodnym pełnią funkcję estetyczną. Wykorzystywane są także jako dodatkowe źródło ciepła. Od tradycyjnych kominków różnią się przede wszystkim konstrukcją – opiera się o ścianki, pomiędzy którymi przepływa woda. Dodatkowo, całość jest osłonięta płaszczem wodnym. Taka budowa pozwala efektywnie wykorzystywać ciepło powstające w trakcie spalania drewna do ogrzewania pomieszczeń. Kominek z płaszczem wodnym można połączyć z instalacją grzewczą, dzięki której ciepło jest rozprowadzane po wszystkich pomieszczeniach.

Kominki z płaszczem wodnym – najważniejsze zalety

Kluczową korzyścią wynikającą z posiadania kominków wyposażonych we wkład z płaszczem wodnym jest redukcja kosztów związanych z ogrzewaniem domu. Ponadto obecność kominka wprowadza niepowtarzalną atmosferę relaksu, harmonii i odprężenia. Kominki z płaszczem wodnym zostały zaprojektowane z myślą o ergonomii, funkcjonalności i łatwym użytkowaniu. W praktyce oznacza to szybkie, bezproblemowe czyszczenie. Dotyczy to zarówno szyby, jak i wnętrza. Dodatkowo kurtyna powietrzna gwarantuje tak zwany efekt czystej szyby. Regularnie czyszczony kominek zachowuje pierwotny wygląd i funkcjonalność przez wiele lat. Na szczególną uwagę zasługuje również specjalna konstrukcja rusztu umożliwiająca błyskawiczne, bezwysiłkowe usuwanie popiołu. Wszystkie modele dostępne w ofercie charakteryzują się wysoką sprawnością cieplną wynoszącą ponad 80%, która bezpośrednio przekłada się na wydajną pracę i efektywne ogrzewanie pomieszczeń oraz bieżącej wody.

Czym jeszcze wyróżniają się kominki z płaszczem wodnym dostępne w asortymencie naszego sklepu?

 • Do produkcji nagrzewnicy (płaszcza wodnego) wykorzystana jest wyłącznie wysokogatunkowa stal kotłowa P265GH.
 • Kolejną zaletą jest dolot z przepustnicą odpowiedzialny za płynną regulację powietrza, które trafia do kominka.
 • Uniwersalny design w połączeniu ze stonowanymi kolorami sprawia, że kominki doskonale wpasowują się w każdą aranżację.

Najlepszym rodzajem paliwa do kominków z płaszczem wodnym jest drewno, którego wilgotność zawiera się w zakresie od 12, do 20%. Szczególnie polecane są gatunki liściaste, takie jak grab, brzoza i buk.

Wkład kominkowy z płaszczem wodnym – bezpieczeństwo i funkcjonalność

Każdy wkład kominkowy z płaszczem wodnym został zaprojektowany z myślą o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Zastosowane rozwiązania gwarantują pełną ochronę domowników. Na szczególną uwagę zasługuje wentylowana klamka, która skutecznie zabezpiecza przed poparzeniem podczas otwierania drzwi. Dodatkowo wbudowana wężownica jest odpowiedzialna za automatyczne chłodzenie płaszcza wodnego. Kolejnym zabezpieczeniem jest wzmocniony profil drzwi, gwarantujący sztywność i stabilność. Na szczególną uwagę zasługuje również sposób wykonania samego płaszcza wodnego. Wszystkie spawy powstały przy wykorzystaniu precyzyjnego robota spawalniczego. Z tego powodu cała konstrukcja charakteryzuje się solidnością wytrzymałością. Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym dostępne w naszej ofercie są przystosowane zarówno do pracy w układzie zamkniętym, jak i otwartym. W praktyce oznacza to uniwersalne wykorzystanie.

Kominek z płaszczem wodnym – ekologiczne źródło ciepła

Aby jak najefektywniej wykorzystać ciepło z komory spalania, wszystkie kominki zostały wyposażone w wydajny system odpowiadający za dopalanie spalin. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać wyższą temperaturę w komorze. Dodatkowo płaszcz wodny znajduje się nad paleniskiem, zapewniając tym samym wysoką sprawność cieplną całego układu. Kolejną korzyścią wynikającą z posiadania kominków z płaszczem wodnym jest możliwość podłączenia do systemu rekuperacji. Zamknięta komora spalania jest wyposażona w niezależny system odpowiadający za doprowadzenie powietrza z zewnątrz. Jakie są kluczowe zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim efektywne odzyskiwanie ciepła pochodzącego z powietrza wywiewanego. Jest to szczególnie odczuwalne zimą, ponieważ rekuperator zamiast chłodzić, ogrzewa powietrze. Kolejną zaletą jest redukcja kosztów związanych ogrzewaniem domu. Dodatkowo, takie rozwiązanie poprawia komfort cieplny, a także zapewnia stałą wentylację pomieszczeń.

Kominki z płaszczem wodnym w ofercie Hitze

Wszystkie kominki w asortymencie naszego sklepu spełniają normy ekologiczne dzięki minimalnej emisji spalin. Klasa energetyczna A+ w połączeniu z Ecodesign sprawiają, że kominki są idealnym wyborem dla wszystkich osób, które poszukują alternatywnych źródeł ciepła. Oferujemy modele, których moc nominalna wynosi od 10,3 kW, poprzez 13,5 kW, 16 kW, 19 kW, aż po 21 kW. Wybór kominka powinien być zależny m.in. od wielkości domu. W trakcie składania zamówienia do wyboru są różne rodzaje szyb i maskownic. Co więcej, kominki z płaszczem wodnym mogą być wyposażone w dodatkowe nogi podwyższające. Zachęcamy również do zapoznania się z szeroką ofertą akcesoriów umożliwiających personalizację kominka. W razie jakichkolwiek pytań związanych z ich działaniem, montażem lub użytkowaniem, zachęcamy do kontaktu. Nasi doświadczeni doradcy z chęcią rozwieją wszelkie wątpliwości oraz pomogą w wyborze konkretnego modelu.

Dane techniczne

Klasa energetyczna A+
Ecodesign +
BlmSchV II +
15a B-VG +
Zakres obciążenia grzewczego (kW) 8-21
Możliwość ciepłej zabudowy NIE
Moc nominalna (kW) 16
Moc cieplna obiegu wodnego (kW) 7,2
Sprawność cieplna (%) 84
Średnica czopucha (mm) 200
Emisja CO przy 13% O2 (g/m³) 0,641
Emisja pyłków przy 13% O2 (g/m³) 0,015
Pole czynne kratek wylotowych (cm²) 1120-1280
Pole czynne kratek wlotowych (cm²) 640-1040
Wymiary (mm) 765 x 1330 x 489
Materiał stal kotłowa gatunku P265GH według EN 10028-2
Średnica dolotu (mm) 125
Waga (kg) 185
Rodzaj paliwa sezonowane drewno drzew liściastych (buk, brzoza, grab) o wilgotności 12-20%
Wymiary szyby w kominku (mm) 680 x 430

 

Wymiary

Rysunek techniczny ALAQS 68×43.S-D

Cena

Masz pytanie? Napisz do nas.

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

Gwarancja

Producent HITZE oferuje 5-letnią gwarancję


HITZE oferują swoim klientom wysokiej jakości kominki,  które charakteryzują się nie tylko pięknym designem, ale przede wszystkim doskonałą jakością wykonania. Aby zagwarantować swoim klientom pełne zadowolenie z zakupionych produktów, kominki HITZE objete są 5-letnią gwarancją producenta. Warunkiem skorzystania z tej gwarancji jest kupno produktu razem z montażem, za który odpowiedzialna jest firma omikron-kominki.