LYNX B

Piecyk kominkowy

  • Mały gabaryt.
  • Drzwiczki wyposażone w stalową ramkę.
  • Dostosowany do zainstalowania we wnęce ściennej.
  • Żeliwny czopuch montowany z góry lub z tyłu kominka.
  • Wzmocnione ściany boczne.
  • Dostosowany do rekuperacji.
  • Przeznazony do współpracy z DGP.
  • Wysoka sprawność cieplna.
  • Cztery regulowane stopki.

Opis

Kominek wolnostojący LYNX B

Kominek wolnostojący LYNX B to piec typu koza o klasycznym designie, który doskonale wpasuje się w każde wnętrze. Urządzenie stanowi wydajne i ekologiczne źródło ciepła, a także może pełnić funkcję klimatycznej dekoracji. Produkt został wykonany z najwyższej klasy materiałów i wyprodukowany z użyciem zaawansowanych technologicznie urządzeń, dzięki czemu cechuje się doskonałą jakością, precyzyjnym wykończeniem i znakomitą wydajnością. Prosta, ale starannie dopracowana konstrukcja sprawia, że piec jest bezawaryjny i perfekcyjnie sprawdzi się dla użytkowników szukających sprawdzonych i niezawodnych rozwiązań.

Praktyczny piec wolnostojący LYNX B

Piec wolnostojący LYNX B jest wyposażony w wiele praktycznych rozwiązań, które podnoszą jego wydajność i ułatwiają użytkowanie. Należy do nich między innymi podwójna przepustnica, która umożliwia niezależne sterowanie przepływem powietrza pierwotnego oraz wtórnego. Ponadto urządzenie pozwala na doprowadzenie powietrza z zewnątrz i zastosowanie króćca zewnętrznego dolotu, dzięki czemu można zastosować ten model również w domach z wentylacją mechaniczną (rekuperacją). Innym praktycznym rozwiązaniem jest możliwość podłączenia systemu odprowadzającego spaliny od góry lub poprzez tylną ścianę korpusu, w zależności od potrzeb. Korpus pieca LYNX B został wykonany z wytrzymałej blachy kotłowej P265GH, dzięki czemu jest odporny na bardzo wysokie temperatury, a także uszkodzenia mechaniczne. Ruchomy żeliwny ruszt z popielnikiem ułatwia umieszczanie materiału opałowego wewnątrz kominka oraz pozbywanie się popiołu po wypaleniu.

LYNX B – wydajny i ekologiczny kominek wolnostojący

Kominek wolnostojący LYNX B to ekologiczny i wydajny model, który znakomicie sprawdzi się jako ekonomiczne źródło ciepła w każdym domu. Wewnętrzne ściany korpusu zostały wyłożone autorskim materiałem akumulacyjnym podnoszącym temperaturę spalania. Ponadto piec został wyposażony w ceramiczny deflektor wydłużający drogę odprowadzania spalin i dodatkowo podnoszący wydajność grzewczą urządzenia oraz drzwiczki uszczelnione włóknem ceramicznym. Kominek LYNX B cechuje się niską emisją CO i świetnymi parametrami dopalania sadzy oraz popiołu. Między innymi dzięki tym właściwościom, model ten jest zgodny z unijnym rozporządzeniem 2015/1185 (Ekoprojekt) określającym wymagania dla źródeł ciepła przyjaznych dla środowiska naturalnego. Ponadto kominek spełnia wymagania określone w BImSchV II (Niemcy) oraz 15a B-VG (Austria).

Uniwersalny i stylowy kominek typu koza

Piec LYNX B jest modelem, który dzięki praktycznym gabarytom i ponadczasowemu designowi idealnie wpasuje się zarówno w klasyczne, jak i nowoczesne wnętrze. Zewnętrzna część korpusu jest pokryta trwałą i estetyczną farbą wysokotemperaturową w odcieniu matowej czerni, natomiast elementy ceramiczne posiadają stylowe zdobienia DECOR. Kominek jest wyposażony w żaroodporną szybę ceramiczną z intrygujący, czarnym wykończeniem, która dzięki obustronnemu polerowaniu oraz zastosowaniu kurtyny zapewnia niesamowitą wizję ognia. Piec LYNX B oferuje szerokie możliwości montażowe: może być instalowany jako urządzenie wolnostojące, ale również we wnęce kominkowej. Dzięki opcji bezpośredniego podłączenia do przewodu kominowego model ten może stanowić atrakcyjną cenowo i ciekawą pod względem wizualnym alternatywę dla tradycyjnego paleniska.

Kominek wolnostojacy w mieszkaniu

Dane techniczne

 

Rodzaj paliwa
Sezonowane drewno drzew liściastych o wilgotności 12-20%
Moc nominalna (kW) 6,5
Zakres obciążenia grzewczego (kW) 3,0 – 8,5
Moc cieplna przekazywana do pomieszczenia (kW) 6,5
Sprawność cieplna (%) 83
Temperatura spalin (°C) 239
Emisja pyłków przy 13% O2 (g/m³) 0,038
Emisja CO przy 13% O2 (g/m³) 1,080
Klasa energetyczna A+
Współczynnik efektywności energetycznej EEI 111,4
Spełnia wymagania EKOPROJEKT TAK
Spełnia wymagania BlmSchV II TAK
Przeznaczony do rekuperacji TAK
Materiał wykonania Stal kotłowa P265GH według EN 10028-2
Waga (kg) 110
Rodzaj paleniska rusztowe
Wymiar szyby (mm) 390 x 540
Średnica czopucha (mm) 150
Średnica dolotu (mm) 100
Wymiary szerokość x wysokość x głębokość (mm) 433 x 743 x 433

 

Wymiary

Cena

Masz pytanie? Napisz do nas.

Skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe.

 

 

Gwarancja

Producent HITZE oferuje 5-letnią gwarancję


HITZE oferują swoim klientom wysokiej jakości kominki,  które charakteryzują się nie tylko pięknym designem, ale przede wszystkim doskonałą jakością wykonania. Aby zagwarantować swoim klientom pełne zadowolenie z zakupionych produktów, kominki HITZE objete są 5-letnią gwarancją producenta. Warunkiem skorzystania z tej gwarancji jest kupno produktu razem z montażem, za który odpowiedzialna jest firma omikron-kominki.